sobota, 14 grudnia 2013

Stroik Gwiazda

Dzisiaj pokażę co wymyśliłam w skrócie, niestety jest już późno i zdjęcia na dworze były brzydkie a w domu nie ukazują wszystkiego. 

Potrzebujemy: 2 gwiazdy z tektury wycięte ale z zaokrąglonymi końcówkami, wykałaczki do szaszłyków lub cienkie patyczki, klej na gorąco, kilka rurek z papierowej wikliny. 

Gdy mamy gotowe wycięte 2 gwiazdy łączymy je patyczkami, przebijamy się przez tektury i sklejamy końcówki patyczków do drugiej tektury  klejem na gorąco.
Oklejamy patyczki rurkami z papierowej wikliny, można patyczkami ale wtedy trzeba więcej bocznych patyczków podoklejać miedzy tekturkami aby miały się do czego przykleić.

 

Końcówki rurek zahaczamy do środka i podklejamy klejem obcinamy, malujemyna dowolny kolor

 Teraz etap ozdabiania możecie używać czegokolwiek , można zrobić decoupage, ja nasmarowałam całość wikolem i obsypałam trocinami drobnymi. Ranty gwiazdy pomalowałam znów delikatnie na czerwono, na rant nakleiłam sznurek i pomalowałam na srebrno, aby nie odznaczała się tektura.   
Cały pojemniczek jest błyszczący od brokatu, dodałam go do lakieru bezbarwnego i cały wymalowałam, a rant co był czerwony to jest bardzo dużo brokatu dodanego.Do środka wpychamy gąbkę florystyczną a na niej już mamy pole do manewru i dekoracji :) Tak wygląda od góry całość. Jest tam mnóstwo elementów których ładnie nie ukazują zdjęcia. Może uda mi się zrobić jutro jakieś ładniejsze to dodam.
A tak wygląda stojąca gwiazda z przodu.

a poniżej zdjęcia już poprawione